عدم اعلام به موقع قیمت چغدرقند عامل اصلی کاهش کشت این محصول

[quote bgcolor=”#ffffff” arrow=”yes”]مدیر کل دفتر امور اقتصادی استانداری آذربایجان غربی گفت: یکی از عوامل اصلی کاهش کشت چغندرقند در سال جاری را، عدم اعلام به موقع نرخ خرید این محصول بود.[/quote]   آذربایجان غربی در تولید چغندر رتبه اول کشوری را داراست، امسال قیمت کشت بهاره ۳ هزار و ۴۰۳ ریال و برای کشت پاییزه […]

[quote bgcolor=”#ffffff” arrow=”yes”]مدیر کل دفتر امور اقتصادی استانداری آذربایجان غربی گفت: یکی از عوامل اصلی کاهش کشت چغندرقند در سال جاری را، عدم اعلام به موقع نرخ خرید این محصول بود.[/quote]

 

آذربایجان غربی در تولید چغندر رتبه اول کشوری را داراست، امسال قیمت کشت بهاره ۳ هزار و ۴۰۳ ریال و برای کشت پاییزه مبلغ ۳ هزار و ۳۳۸ ریال اعلام شد. این قیمت ها چندان مورد رضایت کشاورزان نبود اما مصوب شد.

دلالان، اعلام نرخ خرید پایین توسط دولت را بو می کشند و بر سر زمین های کشاورزی حاضر می شوند تا چغندر هم سرنوشتی همانند گندم، سیب و گوجه فرنگی آذربایجان غربی در انتظارش باشد، از سوی دیگر دیر کرد اعلام نرخ خرید به گفته مدیر کل دفتر امور اقتصادی استانداری آذربایجان غربی نیز در این کاهش کشت موثر بوده است.

عدم اعلام به موقع قیمت چغدرقند عامل اصلی کاهش کشت این محصول

سیوانی دیروز در جلسه بررسی آخرین وضعیت و مشکلات چغندرقند، گفت: یکی از اهداف این جلسات رونق بخشیدن به تولید و افزایش ظرفیت تولید است اما یکی از عوامل اصلی کاهش کشت چغندرقند در سال جاری را، عدم اعلام به موقع نرخ خرید بوده است.

او ادامه داد: چغندرقند یکی از محصولات استراتژیک استان است و باید برنامه ریزی و سیاست گذاری های به موقع در خصوص تحویل محصول و رفع موانع موجود، حتی سطح زیر کشت برای سال آینده انجام و اعلام شود.

مدیر کل امور اقتصادی استانداری تاکید کرد: با توجه به اینکه در آذربایجان غربی پنج کارخانه قند در شهرهای ارومیه، میاندوآب، خوی، نقده و پیرانشهر فعال است ولی امسال به دلیل محدودیت کشت چغندر قند و سیاست گذاری های کلان ملی، بخش صنعت تبدیلی مربوط در این خصوص و نیاز استان، مقرر شد هر گونه خروج محصول چغندرقند به مقصد خارج از استان ممنوع شود.

معاون وزیر کشاورزی کشور هم اخیرا در ارومیه به کاهش کشت ۶ هزار هکتاری چغندرقند در وضعیت فعلی در حوضه ابریز دریاچه  ارومیه  و رساندن به سطح  ۱۸هزار هکتاری در سال جاری خبر داد و گفت: در حدود ۳۰ درصد کشت این محصول نیز باید به صورت نشایی کشت شود تا در مصرف آب صرفه جویی شود.