دستگیری کلاهبرداران اینترنتی در مهاباد

[quote bgcolor=”#ededed” arrow=”yes”]کلاهبرداران اینترنتی که با طراحی صفحه‌های جعلی اقدام به برداشت‌های غیرمجاز پول از حساب بانکی افراد مختلف کرده بودند، در مهاباد دستگیر شدند[/quote] سرهنگ رضا ظهیریان فرمانده انتظامی مهاباد گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی آنان، موضوع با تشکیل کارگروهی ویژه در دستور کار ماموران […]

[quote bgcolor=”#ededed” arrow=”yes”]کلاهبرداران اینترنتی که با طراحی صفحه‌های جعلی اقدام به برداشت‌های غیرمجاز پول از حساب بانکی افراد مختلف کرده بودند، در مهاباد دستگیر شدند[/quote]

سرهنگ رضا ظهیریان فرمانده انتظامی مهاباد گفت: در پی شکایت تعدادی از شهروندان مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی آنان، موضوع با تشکیل کارگروهی ویژه در دستور کار ماموران پلیس فتای این شهرستان قرار گرفت.

وی ادامه داد: بعد از عملیات سایبری و فنی، تیم کارشناسان پلیس فتا موفق به شناسایی سه متهم و دستگیری آنان در مهاباد شدند.

 

کلاهبرداران موفق شدند یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال از حساب ها برداشت کنند

وی اضافه کرد: اعضای این شبکه با طراحی و انتشار نرم‌افزارهای مخرب و جعلی و تبلیغ در کانال‌های تلگرامی موفق شده بودند از حساب چندین شهروند مهابادی یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال به صورت غیرمجاز برداشت کنند.

فرمانده انتظامی مهاباد با بیان اینکه پرونده این کلاهبرداری تشکیل و تحویل مقام قضایی شده است، تاکید کرد: شهروندان گزارش‌های خود را در موارد مشکوک از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس فتا اطلاع دهند.

سرهنگ ظهیریان اظهار داشت: با تلاش پلیس فتای مهاباد و هوشیاری شهروندان، کلاهبرداری اینترنتی در فضای مجازی طی ۶ ماه نخست امسال نسبت به سال قبل ۳۲ درصد کاهش یافته است.

به گزارش پیرانشهر رووداو گسترش ابزارهای ارتباطی و به دنبال آن شکستن مرزهای جغرافیایی و امکان برقراری ارتباط با کمترین هزینه با سایر نقاط جهان از یکسو فرصتی بی‌نظیر محسوب می‌شود و از سوی دیگر تهدیدهایی را برای امنیت اقتصادی، فرهنگی و سیاسی انسان‌ها موجب شده‌است. فیشینگ (اخذ اطلاعات کارت بانکی از طریق سایت‌های جعلی و خالی کردن حساب) با سرعتی زیاد در کشور رو به گسترش است و اقدامات پلیس نیز برای مبارزه با این امر تداوم دارد راه اندازی سایت‌ها و صفحه‌های جعلی پرداخت‌های اینترنتی به راحتی امکان پذیر است و افراد با کمترین اطلاعات رایانه ای و اینترنتی می‌توانند چنین صفحات جعلی را راه‌اندازی کنند.