پیام جمعی از مسئولین پیرانشهر به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید

[quote bgcolor=”#eaeaea” arrow=”yes”]جمعی از مسئولین شهرستان پیرانشهر به مناسبت بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید پیامی را منتشر کردند[/quote] فرماندار شهرستان پیرانشهر در پیامی آغاز سال تحصیلی جدید را به دانش آموزان، دانشجویان، معلمان و اساتید تبریک گفت “بسمه تعالی” طلوع خورشید علم آموزی و دانش آموزی در صبحدم آغازین روز ماه مهر یادآور […]

[quote bgcolor=”#eaeaea” arrow=”yes”]جمعی از مسئولین شهرستان پیرانشهر به مناسبت بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید پیامی را منتشر کردند[/quote]

فرماندار شهرستان پیرانشهر در پیامی آغاز سال تحصیلی جدید را به دانش آموزان، دانشجویان، معلمان و اساتید تبریک گفت

“بسمه تعالی”
طلوع خورشید علم آموزی و دانش آموزی در صبحدم آغازین روز ماه مهر یادآور و نشانگر شروع دورانی از تلاش و کوشش در راه تعلیم و تربیت و پرورش دانش آموزان است.
در مهر، تلاش و ممارست و تفکر دست به دست هم داده، گرد هم می آیند تا علم را بیافرینند و شاهراهی به دروازه های علم باز نمایند.
تقارن اول مهر، بهار تعلیم و تربیت و هفته دفاع مقدس تابلوی مقاومت، ایثار و شهادت، حاوی این پیام است که تخصص و تعهد باید در کنار هم باشند تا بشریت را از گرداب جهالت و گمراهی و تباهی نجات بخشند و چه لاله های دلسوخته ای بودند که از مکتب تعلیم و تربیت به مکتب ایثار و شهادت رفتند تا درس آزادی و آزادگی را معنا بخشند.
در آغاز سال تحصیلی جدید، ضمن تبریک این جشن بزرگ، فرصت را غنیمت شمرده، مراتب سپاس و قدرشناسی خود را از کارکنان شریف و متعهد مجموعه بزرگ فرهنگی شهرستان پیرانشهر، اساتید، معلمان که با همت و تلاش خود در راستای تربیت نیروی انسانی عالم، خلاق و پایبند به ارزشها و اخلاق، گامهای مؤثری بر می دارند، اعلام دارم. همچنین از همه دانشجویان و دانش آموزان پرتلاش شهرستان انتظار دارم قدر این دوران پربرکت از عمر خویش را بدانند و با توکل به پروردگار متعال و تلاش و جدیتشان در فراگیری علم و دانش،راه خود را به سوی فردایی روشن بگشایند.
همچنین تبریک ویژه خود را به قدوم معصومانه نوگلان و شکوفه های نورسته کلاس اولی ها تقدیم می دارم، امیدوارم با توکل بر خداوند منان و پیروی از رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب و سیاست های آموزش و پرورش دولت تدبیر و امید، با همفکری و همدلی فرهنگیان گرانقدر، دانش آموزان تلاشگر و صاحب نظران عرصه تعلیم و تربیت و نهادهای فرهنگی اجتماعی شهرستان بتوانیم موجبات عزت، سرافرازی و شکوه شهر و دیارمان را فراهم آوریم.

شهردار و اعضای شورای شهر پیرانشهر ، با صدور پیامی در آستانه بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید، با تقدیر از تلاش‌های جامعه علمی در مسیر اعتلای سطح دانش کشور این مناسبت را گرامی داشتند

متن پیام به این شرح است:

بسمه تعالی

مهر، طلیعه بهار علمی و شکوفایی اندیشه‌هاست.

امنیت و آرامش ما مرهون خون پاک شهدا و ایثارگران سرافراز است و وظیفه ما پاسداشت آن‌ها از طریق کسب علم و دانش در سایه اندیشه و عقلانیت برای دفاع از آرمان‌ها و ارزش‌هاست.

ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، یاد و خاطره دانش‌آموزان، دانشجویان، معلمین و اساتید شهید و ایثارگر را ارج نهاده و از درگاه حضرت باری تعالی دعای خیر را بدرقه راه طالبان علم می‌نمایم. همگان ایمان داریم که توسعه علمی در سایه امنیت اوج می‌یابد و مهر، طلیعه بهار علمی و شکوفایی اندیشه‌هاست.

تقارن آغاز سال تحصیلی با ماه محرم و هفته دفاع مقدس، نیازمند نمایش فرهنگ ایثار و تحقق رزمایش عملی برای حمایت از طالبان علم است. چه زیباست با مشارکت حداکثری در جشن عاطفه‌ها برای حمایت از دانش‌آموزان نیازمند و چشم انتظار، نمودی از حسینی بودن و حسینی ماندن را به نمایش بگذاریم.

دین اسلام چنان برای علم و علم‌آموزی احترام قائل است که در قرآن به عنوان نمادی علمی، هویت دار، اصیل و بدون تعریف، فرازهای نورانی در خصوص اهمیت علم پرتو افشانی می‌کند که «ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ» نمونه‌ای از این جلوه‌های زیباست.

تولید علم و استخراج دُرهای ناب علمی با غواصی در اعماق اندیشه‌ها و تضارب افکار حاصل خواهد شد. هرکاری با تمرین، تبدیل به مهارت می‌شود، در کسب علم، ممارست و مجاهدت مشهود است و نیاز است تا به دانش‌آموزان و دانشجویان عزیز به عنوان سرمایه‌های عظیم انقلاب اسلامی، استقامت و شکیبایی و پیوستگی در تداوم علم‌آموزی توصیه شود.

اینجانب طلوع مهر و آغاز سال تحصیلی را در سالی که مزین به شعار «رونق تولید» است را به جویندگان علم و دانش، معلمان و اساتید فرهیخته، دانش‌آموزان و دانشجویان گرامی صمیمانه تبریک و تهنیت گفته و موفقیت روزافزون را در عرصه‌های مختلف علمی برای پویندگان دانش مسالت دارم.