استفاده دولت از ” شایستگان اهل سنت ” عزت ایران را بیشتر می‌کند

مولوی عبدالحمید در همایش تجلیل از فعالان ستاد انتخاباتی حسن روحانی اظهار کرد: ما امروز در چشم جهانیان احساس عزت و غرور می‌کنیم که ملت ایران به صحنه آمد و در جهت خوبی حرکت کرد. جا دارد از ملت هوشمند ایران اسلامی تشکر و قدردانی کنم که با تشخیص درست به پای صندوق رأی آمدند […]

مولوی عبدالحمید در همایش تجلیل از فعالان ستاد انتخاباتی حسن روحانی اظهار کرد: ما امروز در چشم جهانیان احساس عزت و غرور می‌کنیم که ملت ایران به صحنه آمد و در جهت خوبی حرکت کرد. جا دارد از ملت هوشمند ایران اسلامی تشکر و قدردانی کنم که با تشخیص درست به پای صندوق رأی آمدند و با وحدت و انسجام، فردی شجاع و صادق را برای اداره کشور انتخاب کردند.

وی خطاب به رئیس‌جمهور تاکید کرد: به شما بشارت می‌دهم که برای بار دوم رأی اعتماد ملت را کسب کردید و راهی را انتخاب کردید که مثل دفعه اول مردم به صحنه آمدند. شور این مردم برای ما بسیار خاطره داشت و رأی بالای این مردم به شما در دور دوم در تاریخ نظام جمهوری اسلامی ایران بی‌سابقه است.

مولوی عبدالحمید با اشاره به حمایت گسترده اهل سنت از حسن روحانی، خطاب به وی گفت: برادران اهل سنت شما به عزت اسلام و ایران فکر می‌کنند. ما به سربلندی و عزت و امنیت ایران فکر می‌کنیم. برادران و خواهران اهل سنت شما در این انتخابات وفای خود را به ایران اسلامی و حمایتشان را از اعتلای ایران به نمایش گذاشتند و مطمئن باشید که اهل سنت عضوی از این پیکره بزرگ ملت ایران است و برای دفاع از تمامیت ارضی و سربلندی ایران هر کاری از دستش برآید انجام می‌دهد.

امام جمعه اهل سنت سیستان و بلوچستان ادامه داد: خواسته خواهران و برادران اهل سنت از رئیس‌جمهور این است که ایران و وطن مطرح باشد و قوم و مذهب مطرح نباشد. دین بین ما و خداست و یک مسأله شخصی است. به‌کارگیری شایستگان اهل سنت که به ایران فکر می‌کنند، ایران را در معادلات بین‌المللی بالا می‌برد و عزت ایران را بیشتر می‌کنند.

به گزارش ایسنا ؛ مولوی عبدالحمید در پایان تأکید کرد: اهل سنت آماده‌اند هر جا دولت آقای روحانی صلاح بداند خدمت کنند و خواستار تغییر اساسی نسبت به جامعه اهل سنت و اقوام و مذاهب هستند.