رفع ۱۵۲ مورد تجاوز به حریم راههای آذربایجان غربی در سالجاری

  امسال ۱۵۲ مورد تجاوز به حریم راههای آذربایجان غربی رفع  شده است. به گزارش روابط عمومی، ایرج دست نشان مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ٢۶٠ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در حریم راه‌های استان شناسایی شده که برای تخریب این موارد […]

 

امسال ۱۵۲ مورد تجاوز به حریم راههای آذربایجان غربی رفع  شده است.

به گزارش روابط عمومی، ایرج دست نشان مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ٢۶٠ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در حریم راه‌های استان شناسایی شده که برای تخریب این موارد غیر مجاز نیازمند صدور احکام قضایی هستیم.

وی در خصوص اهمیت فعالیت‌های حریم اعلام کرد: به استناد ماده ۶ (حریم قانونی) راه‌ها از آکس جاده به طرفین ٣٨ متر و به ‌استناد ماده ١٧ قانون ایمنی راه‌ها، ایجاد هرگونه ساختمان و دیوارکشی و تأسیسات به شعاع ۱۰۰ متر از انتهای حریم راه‌ها و در طول کنارگذرهایی که وزارت راه و شهرسازی احداث کرده یا مسئولیت نگهداری آن را بر عهده دارد، بدون کسب مجوز از این وزارتخانه ممنوع بوده و هرگونه سرمایه‌گذاری و ساخت و ساز در حریم راه ها ابتدا نیازمند استعلام و دریافت مجوز از اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی ادامه داد: تداخل ماده ١٧ با حریم شهر یکی از مشکلات موجود در حوزه حریم راهداری بوده که امیدواریم با پیگیری مسئولین مربوطه این مشکلات که دلیل سردرگمی ارباب رجوع ها است، حل شود.

وی افزود: از میان ٢۶٠ مورد ساخت و ساز غیر مجاز در حریم راه‌های آذربایجان‌غربی به ترتیب ارومیه با ۵٨ مورد، سلماس با ۴۶ مورد، سردشت با ۴٠ مورد و بوکان با ٢١ مورد بیشترین تخلفات تجاوز به حریم راهها را دارا هستند و امسال در مجموع ٧۶ مورد از ابن ساخت و سازهای غیرمجاز تخریب شده است.

دست نشان افزود: ١٠٨ مورد از احکام قضایی برای تخریب در دست اقدام بوده، یک هزار و ۵۱ اخطار کتبی و ۳۹۹ اخطار پیشگیرانه قبل و بعد از ساخت و ساز غیر مجاز به مالکین در سراسر استان صادر شده است و برخی از مالکین با آگاهی کامل پیش از صدور احکام قضایی اقدام به تخریب ۷۶ مورد از ساخت و سازهای غیر مجاز خود کرده‌اند.

روابط_عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان_آذربایجان_غربی