استاندار اربیل اقلیم کردستان عراق:

آماده بازگشایی مرز مشترک در اشنویه هستیم

آماده بازگشایی مرز مشترک در اشنویه هستیم / افزایش مبادلات اقتصادی به نفع دو طرف است استاندار اربیل اقلیم کردستان عراق گفت: امیدواریم مقدمات بازگشایی مرز مشترک در اشنویه برای تقویت روابط تجاری دو کشور فراهم شود. امید عبدالرحمان خوشناو صبح امروز در نخستین نشست استانداران هم مرز جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان عراق […]

آماده بازگشایی مرز مشترک در اشنویه هستیم / افزایش مبادلات اقتصادی به نفع دو طرف است

استاندار اربیل اقلیم کردستان عراق گفت: امیدواریم مقدمات بازگشایی مرز مشترک در اشنویه برای تقویت روابط تجاری دو کشور فراهم شود.

امید عبدالرحمان خوشناو صبح امروز در نخستین نشست استانداران هم مرز جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان عراق در ارومیه افزود: از وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران تقاضا داریم مقدمات بازگشایی مرز مشترک در اشنویه که ظرفیت های مهم اقتصادی برای مردم دو طرف دارد، را فراهم نماید و ما آماده هرگونه همکاری در این زمینه هستیم.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: باز کردن بازارچه‌های مشترک در تمرچین و شهرک‌های صنعتی مشترک، می‌تواند موجب تقویت روابط تجاری شود.

خوشناو با بیان اینکه ایران در طول تاریخ پناهگاهی امن برای مردم اقلیم کردستان عراق در بحران‌های دوران صدام بعثی بوده و پیوندهای ما ناگسستنی است، افزود: از سال گذشته ارتباطات ما با استان‌های مرزی در ایران بیشتر شده و تاکنون اقدامات خوبی در مبادلات تجاری و ارتباطات اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی انجام شده است.

استاندار اربیل اقلیم کردستان عراق همچنین گفت: از سرمایه گذاری‌های مشترک و حضور شرکت‌های بزرگ ایرانی در اقلیم کردستان عراق استقبال می‌کنیم و معتقدیم افزایش مبادلات اقتصادی به نفع دو طرف است.

خوشناو در پایان با اشاره به اینکه ارتباط هوایی ارومیه – اربیل متأسفانه متوقف شده و خواستار بازگشایی مجدد این خط هوایی برای رونق روابط اقتصادی هستیم، افزود: پیش بینی کردیم امسال در اربعین نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر از مسیر اقلیم کردستان به کربلای معلی سفر کنند و ما آمادگی کامل برای تامین امنیت، حمل و نقل و رفاه زائران را داریم.