چطور بفهمیم واتساپ ما هک شده و چطور با هک واتساپ مقابله کنیم؟

هک شدن واتساپ می تواند بدترین کابوس هر کسی باشد. هک واتساپ به این معنی است که شخص دیگری می تواند به چت های شخصی، اطلاعات، رسانه ها دسترسی پیدا کند.   به گزارش موبوایران، هک شدن واتساپ می تواند بدترین کابوس هر کسی باشد. هک واتساپ به این معنی است که شخص دیگری می تواند […]

هک شدن واتساپ می تواند بدترین کابوس هر کسی باشد. هک واتساپ به این معنی است که شخص دیگری می تواند به چت های شخصی، اطلاعات، رسانه ها دسترسی پیدا کند.

 

به گزارش موبوایران، هک شدن واتساپ می تواند بدترین کابوس هر کسی باشد. هک واتساپ به این معنی است که شخص دیگری می تواند به چت های شخصی، اطلاعات، رسانه ها دسترسی پیدا کند. در برخی موارد حتی هکر می تواند خودش را جای شما جا بزند و چت هایتان را پاک کند، به چت هایتان پاسخ دهد و حتی با حساب شما مرتکب جرم شود.

هکرها برای هک واتساپ از چه راه هایی می توانند اقدام کنند؟

هکرها از طرق مختلف همچون نسخه وب واتساپ یا ثبت کردن شماره شما در دستگاهی دیگر می توانند به داده های واتساپ شما دسترسی پیدا کنند.

اگرچه یک شماره واتساپ نمی تواند همزمان بر روی دو موبایل کار کند، اما اگر شماره تان را در دستگاه دیگری ثبت کنید، این امکان وجود دارد که هکرها به چت هایتان دسترسی پیدا کنند. هکرها همچنین می توانند فوراً QR کد شما را اسکن کرده و از هر جای جهان به مکالمات شما دسترسی پیدا کنند.

 

راه دیگری که از طریق آن می شود واتساپ را هک کرد استفاده از اپلیکیشن هایی نظیر Spyzie است که ادعا می کنند می توانند واتساپ را هک کنند. برای این که هکر بتواند از این جور اپلیکیشن ها برای هک واتساپ شما استفاده کند، باید یک نرم افزار کوچک را روی گوشی شما نصب کند و این گونه به مکالمات شما دسترسی پیدا کند.

از دیگر نشانه های هک شدن واتساپ می توان به مصرف غیرمعقول اینترنت، دریافت پیام های مشکوک در واتساپ، خالی شدن شارژ باتری و رفتارهای عجیب از واتساپ تان اشاره کرد.

چطور با هک واتساپ مقابله کنیم؟

از تمام کامپیوترهایی که در آن ها از Whatsapp Web استفاده کرده اید، log out کنید. هر بار که از واتساپ وب استفاده می کنید، این کار را انجام دهید.

گوشی موبایل تان را در معرض دسترسی عموم قرار ندهید.

همه اپلیکیشن هایتان را قفل کنید.

 

با موبایل تان به اتصال های ناشناخته وای فای متصل نشوید.

اگر واتساپ تان هک شده است به پشتیبانی این اپلیکیشن به نشانی support@whatsapp.com ایمیل بزنید و بخواهید حساب تان را غیر فعال کنند. در صورتی که ۳۰ روز به حساب تان دسترسی نداشته باشید، اکانت شما خود به خود حذف می شود.

در قسمت settings (تنظیمات) واتساپ، احراز هویت دو مرحله ای را فعال کنید.

با استفاده از اپلیکیشن Applock واتساپ تان را قفل کنید. می توانید این اپلیکیشن را دانلود و نصب کنید. با استفاده از این اپلیکیشن، فرد برای ورود به واتساپ نیازمند وارد کردن PIN خواهد بود.