تغییرات پیرانشهر رووداو گامی به سوی توسعه و پیشرفت

تغییرات پیرانشهر رووداو گامی به سوی توسعه و پیشرف 🔹پس از بیش از ۴ سال فعالیت پیرانشهر رووداو، این رسانه توانسته با راه‌اندازی کانال‌های (پیرانشهر رووداو، رووداوه‌کانی خانی، اسپورت رووداو، ترحیم رووداو، ده‌نگی لاجان، پیج اینستاگرامی پیرانشهر رووداو و سایت تحلیلی خبری) ضمن توسعه فعالیت‌های خود به #معتبرترین و #پرمخاطب‌ترین رسانه در پیرانشهر و یکی […]

تغییرات پیرانشهر رووداو گامی به سوی توسعه و پیشرف

🔹پس از بیش از ۴ سال فعالیت پیرانشهر رووداو، این رسانه توانسته با راه‌اندازی کانال‌های (پیرانشهر رووداو، رووداوه‌کانی خانی، اسپورت رووداو، ترحیم رووداو، ده‌نگی لاجان، پیج اینستاگرامی پیرانشهر رووداو و سایت تحلیلی خبری) ضمن توسعه فعالیت‌های خود به #معتبرترین و #پرمخاطب‌ترین رسانه در پیرانشهر و یکی از پرمخاطب‌ترین رسانه‌های استان تبدیل شود.

🔹در این ۴سال، فعالیت پیرانشهر رووداو با فراز و نشیب‌هایی همراه بوده که همواره تیم مدیریت و خبرنگاران آن تلاش کرده با همراهی شما اشتباهات را به حداقل برساند و با #تشویق‌های شما همراهان گرامی دلگرم‌تر نسبت به گذشته فعالیت‌های خود را ادامه دهیم.

🔹پیرانشهر رووداو اکنون به یک یا چند نفر تعلق ندارد، بلکه تبدیل به یک‌ #شبکه_عمومی در سطح شهرستان شده و همه مردم پیرانشهر آن را متعلق به خودشان می‌دانند که این موضوع #مسوولیت مدیران و خبرنگاران این رسانه‌ را سنگین‌تر می‌کند.

🔹لذا تیم رسانه‌ای پیرانشهر رووداو همواره در تلاش برای بهبود کیفیت فعالیت این رسانه برای جلب رضایت بیشتر شما همشهریان بوده است.

🔹اکنون پس از ۴ سال فعالیت، تیم مدیریت پیرانشهر رووداو تغییراتی را بهبود کیفیت این رسانه اتخاذ کرده که شب گذشته از طریق #لایو_اینستاگرام پیرانشهر رووداو به اطلاع عموم رسید.

♨️این تغییرات به شرح زیر اعلام‌ می‌گردد:

۱) #لایوهای_اینستاگرامی:

همانطور که اشاره شد فعالیت یک رسانه هیچگاه بدون اشتباه نیست‌. اما مهم این است که اشتباهات تصحیح شوند و این مهم بدون همراهی شما مخاطبان امکان پذیر نیست.

🔹لذا تیم مدیریت #پیرانشهر_رووداو تصمیم گرفته برای ارتباط مستقیم با مخاطبان و دریافت نظرات تمامی آن‌ها و همچنین در جریان گذاشتن مخاطبان از مسایل و مشکلات و فعالیت‌های این رسانه، به صورت منظم در فاصله‌های زمانی مشخص و یا مناسبت‌های مختلف #لایوهای_اینستاگرامی را انجام دهد.

۲) #افتتاح_چراخانه:

پیرانشهر رووداو علاوه بر بخش خبری همواره #فعالیت‌های_فرهنگی را در برنامه کاری خود داشته است و در طی سال‌های گذشته با برگزاری مسابقات #کتابخوانی با اهدای جوایز، برگزاری #کمپین‌های مختلف (سیزده‌بدر پاک، نه به ترقه، جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای زلزله کرمانشاه و سیل پسوه، کسب رتبه سوم برترین فیلم مستند در برنامه پرمخاطب #ماه_عسل از شبکه سه سیما و …) سعی کرده در این زمینه فعالیت داشته باشد.

🔹اما در یک اقدام جدید که می‌توان گفت مهمترین فعالیت این رسانه در #بخش_فرهنگی به شمار می‌رود، بخش فرهنگی پیرانشهر رووداو تصمیم گرفت دفتر این رسانه را تبدیل به #نمایشگاه_دایمی_کتاب و کتابخانه کند تا با احداث یک #مرکز_فرهنگی در شهرستان، بخشی از خلاء موجود را جبران کند.

🔹در واقع #چراخانه با شعار (چراخانه، چرایەک بۆ ڕووناکی کۆمەڵگا) در نظر دارد با تبدیل این مکان به یک #بخش_عمومی و فرهنگی، یک نمایشگاه دایمی کتاب در آن احداث کند و بخشی از آن را به مکانی برای مطالعه اعضا اختصاص دهد.

🔹در واقع نبود مکانی برای گذراندن وقت فراغت در سطح پیرانشهر و گرویدن نوجوانان و جوانان به #کافه‌قلیان‌ها و یا تردد بی‌مورد در خیابان‌های شهر برای گذراندن اوقات فراغت تیم مدیریت این رسانه را به این فکر انداخت که #دفتر_پیرانشهر_رووداو را تبدیل به یک مکان فرهنگی برای گذراندن اوقات فراغت همشهریان کند.

🔹خوشبختانه اکنون در این مکان بیش از ۳هزار جلد کتاب با بیش از ۹۰۰ عنوان کتاب، از #کتب_معتبر_جهان در بخش‌های مختلف به چشم می‌خورد و به زودی این مکان افتتاح خواهد شد و امیدواریم بتوانیم با این اقدام بخشی از خلاءهای فرهنگی شهرستان را جبران کنیم.

۳) #تغییر_مدیرمسوول پیرانشهر رووداو:

فعالیت رسانه‌ای در دنیای امروز از پرمخاطره‌ترین فعالیت‌های بشری است و این مخاطرات در خاورمیانه و منطقه ما بویژه در شهر مرزی #پیرانشهر با حساسیت‌ها و فشارهای دوچندانی همراه است. فشارهایی که موجب کم شدن کارایی مدیران خواهد شد و بخش فراوانی از تفکرات مدیران را به جای تمرکز بر فعالیت‌های نو و توسعه‌گرایی به سمت رفع تهدیدات می‌کشاند. لذا مدیریت یک رسانه در این شرایط نمی‌تواند کارایی خود را به مدت طولانی حفظ کند.

🔹مدیریت موفق نیز همواره نیازمند باورهای نو و اندیشه‌های #توسعه‌گراست و اکنون #پیرانشهر_رووداو بیش از هر زمان دیگری برای پیشرفت بیشتر نیازمند تزریق #تفکرات_نو است.

🔹در تمام این سال‌ها فعالیت پیرانشهر رووداو پر از خاطرات شیرین و تلخ بوده و مدیریت آن همواره به صورت گروهی بوده که یکی از دلایل موفقیت پیرانشهر رووداو نیز همین سیستم مدیریت آن بوده و مسوولیت این رسانه برای اینجانب “#مصطفی_اقبال” با تجربیات فراوانی همراه بود و پیرانشهر رووداو برای بنده و تمامی خبرنگاران این رسانه به یکی از اعضای خانواده تبدیل شده و وابستگی، علاقه و

تعهد خاصی نسبت به فعالیت در این‌مکان بزرگ در ما ایجاد شده است. این علاقه و تعهد موجب شد تا برای #پیشرفت بیشتر آن و کمک به توسعه آن و تزریق تفکرات نو و رهایی از مدیریت یکنواخت، سلایق و علایق و منافع شخصی را کنار گذاشته و این مسوولیت را با انتخاب تیم مدیریت به آقای “#جلال_معلومی” واگذار کنم که از همان روزهای اول راه‌اندازی کانال در کنار بنده مشغول به فعالیت بودند و فعالیت اینجانب در این رسانه به عنوان یک خبرنگار و فعال رسانه‌ای ادامه خواهد داشت تا بتوانم بیش از پیش به همشهریانم خدمت کنم.

🔹در کنار موضوعات اشاره شده تصمیم دارم با مطالعه بیشتر و کسب تجربیات دیگر در فضایی آرام‌تر، تفکرات خود را توسعه ببخشم و ضعف‌های خود را ترمیم و اعتقاداتم را تقویت کنم تا روزی بتوانم در جایگاه و در مکانی دیگر به همشهریانم خدمت کنم.

🔹همچنین در سال جاری به لطف خدای متعال صاحب دو فرزند شدم که اکنون در سن حساسی قرار دارند و احساس می‌کنم که حضور بیشتر من در کنارشان برای تربیت بهتر آن‌ها الزامی است تا انشالله بتوانند در هنگام ورود به اجتماع به افرادی مفید برای جامعه خود تبدیل شوند.

🔹در پایان از تیم خبری پیرانشهر رووداو (جلال معلومی، یاسر محمدزاده‌اقدم، محمد سلیمانی، محمدامین پادگانه، رئوف غفوری، متین ریماز، هژار محمودی، صلاح‌الدین آذرنیا، کمال عرب) که در این چندسال همواره در تمامی سختی‌ها و مسکلات در کنار من بودند و پیشرفت پیرانشهر رووداو را مدیون تلاش‌های آنان می‌دانم و همچنین تمامی شما همراهان و مخاطبان‌ گرامی که در این ۴سال بنده را همراهی و پشتیبانی کردید، تشکر می‌کنم و چنانچه کسی حقی بر گردن بنده دارد و فعالیت این رسانه تحت مدیریت اینجانب به نحوی حق کسی را ضایع کرده، طلب حلالیت می‌کنم و آماده جبران خسارات هستم.

امیدوارم تغییرات انجام گرفته در کنار همراهی و همفکری شما موجب گردد پیرانشهر رووداو در آینده‌ای نزدیک به یک‌رسانه‌ قوی‌تر تبدیل گردد.

با تشکر مصطفی اقبال ۲۱ بهمن ۱۳۹۸