۸۰ درصد از داوطلبان رد صلاحیت شده شورای شهر اعتراض کردند

شهریار- رییس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: ۸۰ درصد از نامزدهای شوراهای شهر و ۵۰ درصد از نامزدهای شوراهای روستا که تایید صلاحیت نشده اند اعتراض کرده اند. محمد محمودی شاه نشین، در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این که جلسات هیات های نظارت استان و شهرستان ها […]

شهریار- رییس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: ۸۰ درصد از نامزدهای شوراهای شهر و ۵۰ درصد از نامزدهای شوراهای روستا که تایید صلاحیت نشده اند اعتراض کرده اند.

محمد محمودی شاه نشین، در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این که جلسات هیات های نظارت استان و شهرستان ها برای بررسی اعتراض ها شروع شده است، افزود: این هیات ها به مدت ۱۰ روز فرصت دارند که اعتراض ها را بررسی کنند، در شهرها ۸۰ درصد از افرادی که تایید صلاحیت نشده اند، اعتراض کرده اند و در روستاها این آمار کمتر از ۵۰ درصد است.

وی با توصیه به نامزدهای انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به صبوری، ادامه داد: نامزدهای انتخابات به اظهارات و گمانه زنی هایی که در برخی رسانه در مورد تایید و یا رد صلاحیت ها مطرح می شود توجه نکنند، این آمار و ارقام قطعی نیست، حتی آن کسی که تایید صلاحیت شده است نباید فکر کند که دیگر تایید صلاحیت قطعی بوده و شروع به تخلف کند.

رییس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اضافه کرد: تمام تخلفات انتخاباتی به دقت رصد می شود و چنانچه این تخلفات مانع حضور شخص در انتخابات شود، جلوی حضور وی گرفته می شود، حتی اگر احکامی در این فاصله ۱۰ الی ۱۵ روزه برای کسی صادر شود، هیات نظارت مرکزی ورود کرده و اقدام قانونی خواهد کرد.

وی با بیان این که تا ۱۸ اردیبهشت کسی حق ندارد قطعا اعلام رد و یا تایید صلاحیت کند، گفت: ۱۸ اردیبهشت که ان شاء الله اسامی به طور رسمی اعلام شد نامزدها می توانند اعلام کنند که تایید و یا رد صلاحیت شده اند و هر اعلامی قبل از ۱۸ اردیبهشت حدسیات و گمانه زنی های خود افراد است، ممکن است در یک مرحله رد و یا تایید صلاحیت در مورد شخصی اتفاق بیفتد اما در مرحله بعد شرایط وی فرق کند.

محمودی شاه نشین تاکید کرد: نامزدهای انتخاباتی به شدت از تخریب کاندیداهای دیگر پرهیز کنند و مراقب گفتار خود باشند، از استفاده غیر مجاز از اموال دولتی، افتراء زدن به رقبا و اشخاص دیگر به طور جدی پرهیز کنند و در پی فراهم کردن مقدمات تبلیغات خود باشند و نیز از تبلیغات زودرس پرهیز کنند.

لینک کوتاه: https://piranshahrrudaw.ir/?p=503