پایگاه جمع‌آوری کمک به آوارگان کورد سوری در مهاباد راه اندازی شد

[quote bgcolor=”#ffffff” arrow=”yes”]رییس هلال‌احمر مهاباد گفت: پایگاه جمع‌آوری کمک‌ نقدی و غیرنقدی به آوارگان کُرد سوریه در این شهرستان راه‌اندازی شد[/quote]   منصور صداقت اظهار داشت: مجوز راه‌اندازی این پایگاه توسط جمعیت هلال‌احمر مهاباد از دستگاه‌های ذیربط اخذ شد و خیران می‌توانند کمک‌ نقدی و غیرنقدی خود به آوارگان سوری را تحویل این پایگاه دهند. […]

[quote bgcolor=”#ffffff” arrow=”yes”]رییس هلال‌احمر مهاباد گفت: پایگاه جمع‌آوری کمک‌ نقدی و غیرنقدی به آوارگان کُرد سوریه در این شهرستان راه‌اندازی شد[/quote]

 

منصور صداقت اظهار داشت: مجوز راه‌اندازی این پایگاه توسط جمعیت هلال‌احمر مهاباد از دستگاه‌های ذیربط اخذ شد و خیران می‌توانند کمک‌ نقدی و غیرنقدی خود به آوارگان سوری را تحویل این پایگاه دهند.

وی اضافه کرد: این پایگاه ثابت به مدت یک هفته با برپاکردن چادر در ضلع شرقی پارک ملت (فلکه مادر) مهاباد راه‌اندازی شد و در ۲ نوبت صبح و عصر آماده دریافت و جمع‌آوری کمک‌های مردمی است.

در صورت نیاز در روزهای آینده پایگاه‌های سیار جمع‌آوری کمک‌های مردمی دایر خواهد شد

رییس هلال‌احمر مهاباد گفت: در صورت نیاز در روزهای آینده پایگاه‌های سیار جمع‌آوری کمک‌های مردمی به آوارگان سوریه در دیگر مناطق این شهر و حتی مناطق روستایی این شهرستان نیز دایر خواهد شد.

وی افزود: اقلام مورد نیاز شامل مواد غذایی دارای تاریخ مصرف، مواد شوینده، وسایل گرمایشی، پتو و البسه نو است که پس از تفکیک و بسته‌بندی توسط داوطلبان هلال احمر به این مناطق ارسال می‌شود.

وی با اشاره به آوارگی شمار زیادی از شهروندان سوریه و ورود آنان به شمال عراق و آغاز فصل سرما، از شهروندان خواست کمک‌ نقدی و غیرنقدی خود را تحویل این پایگاه دهند تا در اولین فرصت به همراه کمک‌های جمعیت هلال‌احمر ایران به این مناطق ارسال شود.

وی همچنین از اعضای انجمن‌های مردم نهاد این شهرستان نیز خواست تا داوطلبان این جمعیت را در عملیات جمع‌آوری، بسته‌بندی و ارسال کمک‌ها همراهی کنند.