رئیس اداره میراث فرهنگی پیرانشهر؛ برگزاری جشنواره عسل برای اولین بار در شهرستان پیرانشهر

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان پیرانشهر گفت: برای اولین بار جشنواره عسل به میزبانی شهرستان پیرانشهر برگزار خواهد شد.   سلیمان بشیری ، رئیس اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی و دبیر کمیته رسانه و تبلیغات در جلسه ای که روز چهارشنبه (۲ آبان) با حضور مدیر جهاد کشاورزی، نماینده […]

رئیس میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان پیرانشهر گفت: برای اولین بار جشنواره عسل به میزبانی شهرستان پیرانشهر برگزار خواهد شد.

 

سلیمان بشیری ، رئیس اداره میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی و دبیر کمیته رسانه و تبلیغات در جلسه ای که روز چهارشنبه (۲ آبان) با حضور مدیر جهاد کشاورزی، نماینده فرمانداری و اصحاب رسانه های فعال در شهرستان پیرانشهر برگزار شد، از برگزاری جشنواره عسل برای اولین بار در سطح شهرستان پیرانشهر در آبان ماه جاری خبر داد.

وی گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته قرار بر این که جشنواره عسل پیرانشهر برای اولین بار به میزبانی شهرستان پیرانشهر برگزار شود.

وی در ادامه با اشاره به اهداف برگزاری این جشنواره در پیرانشهر اظهار داشت: بدون شک با توجه به ظرفیت ها ی موجود در بخش کشاورزی در سطح شهرستان پیرانشهر می توان ۲ هدف عمده برای برگزاری این جشنواره ذکر کرد از جمله ، معرفی شهرستان پیرانشهر بعنوان خاستگاه عسل نه تنها در سطح استان بلکه در سطح کشور و همچنین فراهم ساختن بسترهای لازم جهت توسعه و رونق بخش زنبورداری و ایجاد اشتغالزایی برای علاقمندان به این حوزه در سطح شهرستان پیرانشهر می باشد.

دبیر کمیته رسانه و تبلیغات جشنواره عسل پیرانشهر در ادامه سخنان خود تصریح کرد: با توجه به موقعیت خاص آب و هوایی شهرستان پیرانشهر و وجود کوهستانهای کم نظیر منطقه ، عسل تولید شده پیرانشهر از نظر کیفی واقعاً در نوع خود کم نظیر است لذا باید بسترهایی فراهم شود تا این شهرستان بعنوان شهر عسل معرفی شود.

بشیری، در بخش دیگری از سخنان خود گفت: متأسفانه آنچه تا کنون باعث شده است تا محصول عسل تولید شده در سطح شهرستان پیرانشهر به درستی در سایر نقاط کشور معرفی نشود کم لطفی زنبوردارانی است که از سایر شهرستانها و استانهای همجوار جهت تولید عسل به کوهستان های پیرانشهر می آیند اما در زمان عرضه و فروش محصول عسل خود از ذکر محل تولید آن خودداری و یا آن را بنام محل دیگری عرضه میکنند که واقعاً این امر یک کم لطفی در حق این شهرستان بوده و هست.

این مسئول پیرانشهری در خاتمه سخنان خود عنوان کرد: اولین جشنواره عسل پیرانشهر قرار است که در آبان ماه سال جاری در دو بخش علمی و تخصصی با بهره گیری از مقالات و سخنرانان توانمند در این حوزه و همچنین برپایی نمایشگاه عسل طبیعی تولید شده در پیرانشهر و به مدت یک روز برگزار شود.
” عثمان حسن زاده ، خبرنگار رسمی خبرگزاری کردپرس”