مطهری: سعی می شود دانش آموزان شین آباد به خارج از کشور اعزام شود

مطهری در دیدار با اولیا و دانش آموزان شین آباد: حل مشکلات درمانی دختران شین آباد پیگیری می شود/تلاش برای اعزام دانش آموزان به خارج کشور نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حل مشکل اعزام دانش آموزان شین آباد به خارج از کشور و افزایش مستمری آن ها پیگیری خواهد شد. علی مطهری به گزارش […]

مطهری در دیدار با اولیا و دانش آموزان شین آباد: حل مشکلات درمانی دختران شین آباد پیگیری می شود/تلاش برای اعزام دانش آموزان به خارج کشور

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حل مشکل اعزام دانش آموزان شین آباد به خارج از کشور و افزایش مستمری آن ها پیگیری خواهد شد.

علی مطهری
به گزارش پیرانشهر رووداو و به نقل از خبرگزاری خانه ملت، علی مطهری امروز (دوشنبه، ۱۴ اسفندماه) در دیدار با دانش آموزان حادثه دیده شین آباد با تاکید بر اینکه حادثه آتش سوزی روستای شین آباد در سال ۹۱ بسیار تلخ بود، گفت: رفتار خوب دانش آموزان از زمان وقوع این حادثه، تاکنون و تحمل مشکلات سوختگی و روی گشاده دختران حادثه دیده بسیار قابل تقدیر است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تحمل درد و مشکلات این حادثه اجر الهی برای دانش آموزان به دنبال خواهد داشت، افزود: متاسفانه وقوع چنین حوادثی در برخی شرایط ناشی از سهل انگاری ها نیز می باشد، منهای اینکه مدرسه و یا بخاری استفاده شده، در آن غیر استاندارد بوده، اگر به برخی از مسائل توجه می شد، شاید این حادثه رخ نمی داد.

وی با تاکید بر اینکه حداکثر درمان برای دانش آموزان حادثه دیده باید انجام شود، تصریح کرد: قطعا باید مسیر درمان دانش آموزان هموار شود و در این رابطه تقاضا می شود مسائل و مشکلات مربوط به دانش آموزان به صورت مکتوب اعلام گردد.

مطهری با اشاره به اینکه در خصوص مشکلات دانش آموزان و اعزام آن ها به خارج از کشور با وزیر بهداشت صحبت خواهم کرد، گفت: قول داده شده برای اعزام این دانش آموزان به خارج از کشور برای ادامه مسیر درمانی پیگیری خواهد شد ضمن اینکه با رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز در خصوص اختصاص بودجه موردنیاز به بیمارستان حضرت فاطمه (س) برای هزینه کرد در روند درمان دانش آموزان رایزنی ها و گفت وگوهایی به عمل خواهد آمد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در خصوص اختصاص مستمری های ماهانه به دختران حادثه دیده نیز پیگیری های لازم صورت می گیرد، افزود: با توجه به اینکه مسئولان اعلام کردند که در داخل شرایط برای درمان دانش آموزان فراهم نبوده و نمی توانند به نیازهای آنان پاسخگو باشند، پس اعزام آن ها به خارج از کشور به طور صددرصد پیگیری خواهد شد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حل مشکلات دانش آموزان حادثه دیده وظیفه حکومت است، تصریح کرد: این قبیل حوادث را نمی توان به حال خود رها کرد بنابراین امیدواریم با پیگیری های صورت گرفته در آینده نتایج مثبت و قابل قبولی حاصل شود.

اقدامات اساسی برای اعزام دانش آموزان به خارج از کشور انجام شود

در این نشست رسول خضری با اشاره به اینکه حادثه آتش سوزی مدرسه دخترانه شین آباد در سال ۹۱ رخ داد، گفت: حل مشکلات دانش آموزان قطعا برای نظام و حاکمیت نقطه قوت محسوب می شود، در سال ۹۱ و پس از وقوع این حادثه مبلغی به عنوان دیه به دانش آموزان تعلق گرفت و قرار بود مبالغ دیگری نیز در نظر گرفته شود اما پرداختی ها به شکل مناسب صورت نگرفته است.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وزیر بهداشت موافق اعزام این دانش آموزان به خارج از کشور است و نسبت به این موضوع تاکید دارد، افزود: در این خصوص هنوز پس از گذشت ۶ سال اقدام عملی صورت نگرفته است.

وی با تاکید بر اینکه اساتید جراحی کشور و رئیس مرکز تحقیقات سوختگی تاکید بر اعزام دانش آموزان به خارج از کشور دارند، تصریح کرد: باید بتوانیم دانش آموزان را به ترتیب اولویت و نیاز آن ها به درمان به خارج از کشور اعزام کنیم، چون تاخیر در روند درمان آن ها اثرات غیرقابل جبرانی را به دنبال خواهد داشت.

خضری با اشاره به اینکه بسیاری از دانش آموزان حتی راضی به ورود تجهیزات درمانی به داخل کشور برای درمان سوختگی هستند، گفت: در مقطعی حتی دانش آموزان نسبت به اینکه تجهیزات درمانی به داخل کشور آمده و مورد استفاده تمام مردم قرار گیرد رضایت داشتند اما متاسفانه این مسئله نیز رخ نداده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه دولت متعهد به پرداخت هزینه های داخل و خارج دانش آموزان شده است، تصریح کرد: مستمری پرداختی به دانش آموزان بسیار ناچیز بوده و میزان آن باید افزایش پیدا کند./