پیام تبریک شورا و سرپرست شهرداری پیرانشهر به مناسبت عید قربان

به مناسبت فرارسیدن عید قربان اعضای شورای شهر و سرپرست شهرداری پیرانشهر پیام تبریکی را منتشر کرده که به شرح زیر می باشد: بسمه تعالی خوشا آنان که با حق آشنایند، مطیع محض فرمان خدایند چو ابراهیم اسماعیل خود را، فدای امر الله می نمایند در سخت‏ترین لحظه‏ هاى آزمون و امتحان، شور عشق و […]

به مناسبت فرارسیدن عید قربان اعضای شورای شهر و سرپرست شهرداری پیرانشهر پیام تبریکی را منتشر کرده که به شرح زیر می باشد:

بسمه تعالی

خوشا آنان که با حق آشنایند، مطیع محض فرمان خدایند
چو ابراهیم اسماعیل خود را، فدای امر الله می نمایند

در سخت‏ترین لحظه‏ هاى آزمون و امتحان، شور عشق و بندگى در رگ‏هاى اسماعیل می جوشید و در زلال‏ترین محبت‏هاى پدرانه ابراهیم، می‏خواست که در پیشگاه طاعت پروردگار قربانى شود.
اسماعیل، در قربان‏گاه سر سپردگى زانو زده و گلوى نازکش را به خنجر اطاعت و تسلیم محض پروردگارش سپرده بود.
ولى خنجر بران و تیز شده ابراهیم، تاب نیاورد بریدن گلوى اسماعیل را،،،
آن روز، نه روز قربانى شدن اسماعیل بود و نه قربانى شدن آن گوسفند؛ آن روز، روز قربانى کردن نفس‏ ها و هوس‏ ها بود؛ روز سر بریدن همه دل‏بستگی ها و وابستگی هایى که به غیر خدا ختم میشد.

فرا رسیدن عید سعیدقربان جشن رهایی ازاسارت نفس وشکوفایی ایمان ویقین ،عیدسرسپردگی وبندگی
عیدنزدیک شدن دلها به قرب الهی برهمه مسلمانان و ملت شریف شهرستان پیرانشهر مبارک باد .

اعضای دور پنجم شورای شهر پیرانشهر

به مناسبت فرا رسیدن عید قربان ابراهیم مصطفی پور سرپرست شهرداری پیرانشهر طی پیامی این روز را تبریک گفت .در این پیام آمده است :
عید قربان، پر شکوهترین ایثار و زیباترین جلوه ی تعبد در برابر خالق یکتا است؛ آن جا که فرمان حق به ابراهیم خلیل الله(علیه السلام) براى ذبح اسماعیل صادر شد و ابراهیم آن بنده مخلص و فرمانبردار خداوند با اقتدا به وحی آسمانی، از آزمونی دشوار سربلند بیرون آمد و بندگی و فرمانبرداری خویش را به درستى در پیشگاه خداوند بزرگ اثبات نمود و با به مسلخ بردن فرزند خویش، آرزوی کهنه ابلیس را در به گمراهی کشاندن فرزندان آدم، نقش بر آب کرد.
امتحان حضرت ابراهیم (ع) یکی از بزرگ ترین امتحانات الهی بود؛ امتحانی که هدفش این بود که قلب او را از مهر غیرخدا تهی کند و عشق الهی را در سراسر قلب او پرتوافکن سازد ودرس عبودیت واقعی و جهاد در راه خدای بزرگ را به نسل های بعد بیاموزد.
عید سعید قربان، جشن شکوفایی ایمان و یقین را به تمامی مسلمانان جهان، هموطنان عزیز و مردم شریف و متدین شهرستان پیرانشهر تبریک و تهنیت عرض می نمایم. امید است در عرفه با زدودن زنگار معصیت از قلب هایمان و در قربان با قربانی کردن همه نفسانیات و منیّات و تعلقات دنیوی، سر تسلیم در مقابل عزم و اراده الهی فرود آوریم و با اخلاص تمام، در کسب توفیقات الهی موفق و مؤید باشیم. (ان شاء الله)
ابراهیم مصطفی پور
سرپرست شهرداری پیرانشهر