روند انتخاب شهردار پیرانشهر تشریح شد

محمدزاهد محمدزاده اقدم سخنگوی شورای دور پنجم در نشست خبری شوراها با اصحاب رسانه روند انتخاب شهردار پیرانشهر را اعلام کرد.   به گزارش پیرانشهر رووداو محمدزاهد محمدزاده اقدم در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان پیرانشهر در خصوص روند انتخاب شهردار پیرانشهر اعلام کرد: از مجموع ۳۴ نفر متقاضی پست شهرداری پیرانشهر تعداد ۱۳ نفر […]

محمدزاهد محمدزاده اقدم سخنگوی شورای دور پنجم در نشست خبری شوراها با اصحاب رسانه روند انتخاب شهردار پیرانشهر را اعلام کرد.

 

به گزارش پیرانشهر رووداو محمدزاهد محمدزاده اقدم در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان پیرانشهر در خصوص روند انتخاب شهردار پیرانشهر اعلام کرد: از مجموع ۳۴ نفر متقاضی پست شهرداری پیرانشهر تعداد ۱۳ نفر موفق شدند به مرحله دوم راه پیدا کنند که پرونده آنها در دست بررسی و مطالعه می باشد.

سخنگوی شورای شهر در ادامه گفت: در راستای تعهدی که در دوران تبلیغاتی به شهروندان داده شده بود مجموعه شورای شهر نسبت به اطلاع رسانی در خصوص فعالیت های شورا در ابعاد مختلف و بویژه نحوه انتخاب شهردار جدید پیرانشهر اقدام به شفاف سازی و آگاهی بخشی به جامعه خواهد نمود.

وی ادامه داد: موضوع انتخاب شهردار از همان روزهای اول بعنوان یک دغدغه ی بسیار مهم در مجموعه شورای شهر مطرح بوده است و تمامی اقدامات صورت گرفته تا کنون در این خصوص نشان از حساسیت این موضوع دارد که امیدوریم در نهایت تمامی تلاش مجموعه باعث انتخابی فردی اصلح و شایسته برای تصدی این پست مهم اجرایی و مدیریتی باشد.

محمدزاده اقدم افزود: از همان روزهای آغاز فعالیت شورا در دوره پنجم نسبت به اعلام آمادگی پذیریش افراد بومی متقاضی پست شهرداری اقدام کردیم که خوشبختانه در این مدت تعداد ۳۴ نفر با گرایشات و توانمندی های مختلفی با مراجعه حضوری خود آمادگی خود را جهت تصدی این پست اعلام داشتند و به هر کدام از آن ها اجازه داده شد که به مدت ۱ ساعت از برنامه های خود دفاع کنند.

سخنگوی شورای شهر پیرانشهر در ادامه گفت: پس از اتمام مهلت اعلام شده روند بررسی درخواست ها و مطالعه رزومه کاری ارائه شده متقاضیان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و  برنامه هرکدام از متقاضیان به طور کامل مورد بررسی اعضای شورا قرار گرفت و در پایان بررسی برنامه و رزومه متقاضیان در بین اعضای شورای شهر رای گیری به صورت رای مخفی برای هرکدام از متقاضیان صورت گرفت و هرکدام که حداقل ۴ رای را کسب کرده بودند، به مرحله دوم راه پیدا کردند که از بین ۳۴ متقاضی، در نهایت ۱۳ نفر توانستند حداقل ۴ رای را کسب کنند و به مرحله دوم راه یابند.

همچنین آقای محمدزاده اعلام کردند که از بین این افراد هیچکدام نتوانستند ۷ رای کامل را کسب کنند.

وی ادامه داد: در جلسه ای علنی که با حضور جمعی از نخبگان، روحانیون، معتمدین، کسبه و بازاریان، نمایندگان نهادها و ارگان ها و تمامی اصناف و رسانه ها در آینده ای نزدیک برگزار خواهد شد برنامه های ۳ نفر برتر معرفی شده در دور نهایی مجدداً مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در نهایت گزینه اصلی که دارای شرایط کاملی برای تصدی پست شهرداری باشد با رأی ۷ نفره شورا انتخاب و معرفی خواهد شد.

  محمدزاده اقدم در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد، مجدداً تأکید میکنیم که شورای شهر برای انتخاب گزینه نهایی هرگز تسلیم تفکرات جناحی و افراد سودجو و منفعت طلب نخواهد شد بلکه بر اساس اصل شایسته سالاری و حمایت قاطع مجموعه ۷ نفره شورای شهر انتخاب خواهد شد.

لیست ۱۳ نفره اعلامی از سوی شورای شهر پیرانشهر به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر می باشد:

۱)طاهر ابوبکری
۲) جمال احمدی لاوین
۳) عبدالله اسماعیلی
۴)حسام الدین باب گه وره
۵)حسین بالقچی
۶) کمال حسین پور
۷) محمد دارکش

۸)انور سعیدی
۹)کامیار عزیزی
۱۰)عثمان محمود زاده
۱۱) رزگار مرتضی
۱۲)ابراهیم مصطفی پور
۱۳)سیاوش منگورکردستانی