نامه اعتراضی فراکسیون اهل سنت در خصوص عدم دعوت بزرگان هل سنت به مراسم تحلیف رئیس جمهور

رسول خضری گفت:فراکسیون اهل سنت مجلس نامه اعتراضی مبنی بر دعوت نشدن از علماء و بزرگان و نامداران اهل سنت به مراسم تحلیف ریاست جمهوری تنظیم نموده و این نامه اعتراضی فراکسیون اهل سنت سه شنبه تحویل رئیس جمهور و رئیس مجلس داده خواهد شد. به گزارش پیرانشهر رووداو؛ نماینده مردم‌ سردشت و پیرانشهر در […]

رسول خضری گفت:فراکسیون اهل سنت مجلس نامه اعتراضی مبنی بر دعوت نشدن از علماء و بزرگان و نامداران اهل سنت به مراسم تحلیف ریاست جمهوری تنظیم نموده و این نامه اعتراضی فراکسیون اهل سنت سه شنبه تحویل رئیس جمهور و رئیس مجلس داده خواهد شد.

به گزارش پیرانشهر رووداو؛ نماینده مردم‌ سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی طی گفتگو با خبرنگار پارلمانی کُردپرس با گلایه از دعوت نشدن بزرگان و نامداران اهل سنت کشور به مراسم تحلیف دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ،اذعان کرد:ما در فراکسیون اهل سنت دیروز یک شنبه درباره همین موضوع جلسه چهار ساعته ای با وزیر کشور داشتیم.واقعیت این است بیانیه ای از طرف فراکسیون اهل سنت تنظیم شده و به صورت جدی هم از رئیس مجلس و هم از رئیس جمهور گلایه شده است و در این خصوص نامه اعتراضی فراکسیون اهل سنت تنظیم شده است.

وی ادامه داد:لیست مهمانان به صورت مشترک داده شده و هم رئیس جمهور و هم رئیس مجلس در این قضیه مقصر هستند.

وی افزود:از همه نمایندگان‌ ادیان در این مراسم‌حضور داشتند و باید حداقل چندین‌ نفر از نمایندگان اهل سنت هم حضور پیدا می کردند.می توانستند از بزرگانی همچون‌مولوی عبدالحمید و یا ماموستا محمودی مفتی اعظم اهل سنت و امام جمعه پیرانشهر و اشخاص برجسته دیگر دعوت به عمل می آمد.

خضری با گلایه از دعوت نکردن از جهان پهلوان سیامند رحمان، پهلوان کُرد اشنویه ای به مراسم تحلیف گفت:گلایه دیگر حضور نیافتن ورزشکاران بزرگی همچون سیامند رحمان‌،قهرمان پارالمپیک و جهان که کُرد و اهل سنت است و شایسته بود‌ به این مراسم دعوت می شد.

وی تصریح کرد:ما به شدت از این بابت گلایه داریم و چون می خواهیم به اجبار همه آن را امضاء نمایند و سه شنبه تحویل رئیس مجلس و رئیس جمهور داده شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به ترکیب احتمالی کابینه دوازهم ریاست جمهوری گفت:هنوز امیدواریم رئیس جمهور از کُردها و اهل سنت در کابینه استفاده نماید.

وی افزود:هنوز هم دیر نشده و ما می خواهیم که رئیس جمهور در این لحضات تاریخی از وزیر کُرد و وزیر اهل سنت در کابینه بهره ببرد.

وی خاطرنشان کرد:موضوع دعوت نکردن از اهل سنت به مراسم تحلیف موضوع جبران ناپذیری است اما حداقل رئیس جمهور با انتخاب یک‌ وزیر اهل سنت می تواند قدری این جریان را جبران کند‌.