دکتر سعیدجلیلی: نمی شود در جایی قاچاق کانتینری را نادیده گرفت ولی با کولبری در پیرانشهر برخورد شود

امروز سه شنبه دهم مردادماه ۱۳۹۶ یادواره شهدای پیشمرگان کرد مسلمان با حضور دکتر سعید جلیلی نماینده رهبری در شورای امنیت ملی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیرانشهر برگزار گردید. به گزارش پیرانشهر رووداو آقای سعید جلیلی در یادواره شهدای پیشمرگان کرد مسلمان اعلام کردند که یکی از موهبت های کشور وجود تنوع […]

امروز سه شنبه دهم مردادماه ۱۳۹۶ یادواره شهدای پیشمرگان کرد مسلمان با حضور دکتر سعید جلیلی نماینده رهبری در شورای امنیت ملی و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیرانشهر برگزار گردید.

به گزارش پیرانشهر رووداو آقای سعید جلیلی در یادواره شهدای پیشمرگان کرد مسلمان اعلام کردند که یکی از موهبت های کشور وجود تنوع قومی و مذهبی در کشور است و در هر منطقه ای که این تنوع ها وجود دارد، دشمنان با حربه اختلاف افکنی و ورود به عرصه تنوع اقوام و مذاهب بدنبال رسیدن به اهداف خود هستند. اما چرا دشمنان ایران تاکنون نتوانسته اند از این حربه استفاده کنند و در این حرکات ناکام مانده اند؟ دشمنان باید پاسخ خود را در پیرانشهر پیدا کنند، از لحظه ورود به پیرانشهر، این منطقه را سراسر زیبایی می بینم. این زیبایی ها ریشه در فرهنگ مردم منطقه دارد. وحدتی که به زیبایی در درون مردم این منطقه تبلور پیدا کرده است.

نماینده رهبری در شورای امنیت ملی در ادامه گفتند: وحدت دلیل ناکامی دشمنان ایران است. نام جمهوری اسلامی نماد مردم سالاری است و اهمیت دادن به مردم موجب ایجاد این قدرت شده و اسلام طناب اتحاد است و بصیرت مردم موجب ایجاد این اتحاد شده است.
اگر بخواهیم مثالی برای بصیرت سیاسی، بصیرت تاریخی بزنیم، بهترین مثال پیشمرگان کرد مسلمان هستند. پیشمرگان کرد نگین حلقه اتحاد هستند.

ایشان در ادامه افزود: وحدت یک مصداق بارز دارد که پیشمرگان کرد تجلی این وحدت هستند. پیروزی های حماس سنی در فلسطین و حزب الله شیعه در لبنان از وحدت ایران و پیشمرگان کرد الگو گرفته اند.

همچنین دکتر جلیلی در ادامه سخنان خود در یادواره شهدای پیشمرگان کرد مسلمان گفتند: عدالت ریشه وحدت است. اگر شاهد موفقیت های بزرگ در سایه وحدت هستیم، اگر پیرانشهر مرزدار با افتخار ایران است، و وحدتی که از پیرانشهر تا کل ایران را فراگرفته، ریشه آن عدالت است.

دکتر جلیلی افزود: نمی توان با فساد بدون مبارزه با تبعیض برخورد کرد. مبارزه با تبعیض یعنی تساوی در برخوردها و برخورداری ها. مقام معظم رهبری می فرماید، نمی شود در جایی قاچاق کانتینری را ندیده گرفت ولی با کولبری در پیرانشهر برخورد شود.

مرزهای ایران مرزهای صلح و دوستی است و لازمه آن امنیت است و هم مردم و هم همسایگان از این امنیت استفاده می کنند.
امنیت، عدالت و وحدت ایران مدیون شهداست و این مردم لایق خدمت هستند. جای گلایه است که چرا صداوسیما و دیگر رسانه ها زیبایی های این خطه (کردستان)، این جوانمردی ها و این شجاعت ها را به تصویر نمی کشند.
وقتی از ۱۱ سپتامیر سخن گفته می شود تمام توجه ها به سوی امریکا می رود ولی چرا نباید هنگام شنیدن ۷ تیر مردم به یاد سردشت و مظلومیت های این شهر بیافتند. چرا رسانه ها این مظلومیت ها را منعکس نمی کنند.

چرا مردم باید ۱۱ سپتامبر امریکا را بشناسند ولی ۷ تیر سردشت را نشناسند. رسانه ملی باید در این بخش بهتر کار کند. چرا نباید استعدادهای این منطقه شناسانده شود.
باید تمام مسئولین و تمام قوا در خدمت این مردم قرار گیرد. باید به جایی رسید که شمالغرب کشور، کردستان و پیرانشهر الگوی کشورهای های دیگر در رفاه و پیشرفت باشند.
نعمت ها و استعدادهای پیرانشهر و کردستان، معادن، طبیعت و بخصوص استعدادهای مردمی و جوانان تحصیلکرده باید مورد استفاده قرار گیرد.
یک جوان در مهاباد با استعداد خویش در عرصه صنعت با ساخت باسکول الگویی برای سایر جوانان کشور شد. باید از استعدادهای این مردم استفاده کرد.
ایشان در انتها گفتند: قدرتی که ایران دارد مدیون همین شهدای پیشمرگ کرد مسلمان است.
لازمه پیشرفت کشور خدمت به مردم بدون درنظر گرفتن تنوع های قومی و مذهبی است و این منطقه باید مورد توجه قرار گیرد. استعدادهای گردشگری، اقتصادی و منابع انسانی و طبیعی باید مورد استفاده قرار گیرد و به الگویی برای پیشرفت در کشور و منطقه تبدیل شود.

 

 مراسم یادواره شهدای پیشمرگان کرد مسلمان با تقدیر از خانواده های شهدای پیشمرگ کرد مسلمان استان به اتمام رسید.