جزئیات مرگ همزمان دو کودک نقده ای تشریح شد

معاون دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی ضمن تشریح جزئیات مرگ همزمان دو کودک نقده ای ، اعلام کرد که احتمال بروز طغیان بیماری با منبع مشترک منتفی است. به گزارش پیرانشهر رووداو و به نقل از کردپرس، در پی درج خبر مرگ همزمان دو کودک نقده ای در اثر ابتلاء […]

معاون دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی ضمن تشریح جزئیات مرگ همزمان دو کودک نقده ای ، اعلام کرد که احتمال بروز طغیان بیماری با منبع مشترک منتفی است.

به گزارش پیرانشهر رووداو و به نقل از کردپرس، در پی درج خبر مرگ همزمان دو کودک نقده ای در اثر ابتلاء به اسهال خونی در برخی از کانال های تلگرامی، دکتر رسول انتظار مهدی در گفتگو با خبرنگاران گفت: در مورخه ۴ اردیبهشت ماه ۱۳۹۶ دختر شش ساله بدلیل اسهال خونی در بیمارستان نقده بستری و بعد به مرکز مرکز آموزشی درمانی تخصصی کودکان ارومیه اعزام که بدلیل پیشرفت بیماری و علیرغم اقدمات درمانی متاسفانه در ۱۵ خرداد ماه فوت می کند.
وی افزود: خواهر بزرگتر متوفی نیز به فاصله یک هفته دچار علائم بیماری مشابه شده و مستقیماً به مرکز تخصصی ارومیه مراجعه و بستری و نامبرده نیز ۱۶ خرداد ماه فوت می نماید.
انتظار مهدی تصریح کرد: علیرغم اینکه بیماری دو خواهر با فاصله زمانی ۱۰ روز رخ داده که این مهم احتمال بروز طغیان بیماری با منبع مشترک را منتفی می سازد ولی همکاران مرکز بهداشت شهرستان نقده نسبت به بررسی میدانی، نمونه برداری آب و فاضلاب اقدام می نمایند.
وی در ادامه گفت: آزمایشات اولیه از نظر بیماریهای عفونی شیگلا و سالمونلا در هر دو مورد منفی بوده است.
معاون دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی با توجه به ماهیت تک گیر بودن بیماری، عدم گزارش موارد مشابه در طی مدت ۵۰ روز گذشته از سطح شهرستان نقده و نتایج ارزیابی های محیطی، یک مشکل فراگیر یا احتمال سایر بیماریهای قابل گسترش از جمله تب خونریزی دهنده کریمه کنگو مطرح نمی باشد./