۷ علامت که نشان می‌دهد بدن به کمک نیاز دارد

۷ علامت که نشان می‌دهد بدن به کمک نیاز دارد بدن ما یک مکانیسم کامل است که در آن‌ اتفاق‌های زیادی به صورت هم‌زمان روی می‌دهد. بدن گاهی به ما نشانه‌هایی بروز می‌دهد که یعنی به کمک نیاز دارد و اگر این نشانه‌ها نادیده گرفته شود ممکن است به سلامتی ما لطمه بزند. ما در […]

۷ علامت که نشان می‌دهد بدن به کمک نیاز دارد

بدن ما یک مکانیسم کامل است که در آن‌ اتفاق‌های زیادی به صورت هم‌زمان روی می‌دهد. بدن گاهی به ما نشانه‌هایی بروز می‌دهد که یعنی به کمک نیاز دارد و اگر این نشانه‌ها نادیده گرفته شود ممکن است به سلامتی ما لطمه بزند. ما در این مطلب می‌خواهیم در مورد این نشانه‌ها صحبت کنیم و مهم‌ترین آن‌ها را به شما معرفی کنیم. همیشه سعی کنید به این نشانه‌ها توجه کافی داشته باشید. در ادامه ۷ علامت که نشان می‌دهد بدن به کمک نیاز دارد آورده شده است:

بی‌خوابی، کج‌خلقی و گرفتگی عضلات پا
اگر شما این نشانه‌ها را دارید یعنی بدن شما به منیزیم و پتاسیم نیاز دارد. برای تامین این مواد حیاتی به رژیم غذایی روزانه خود گوجه فرنگی، پرتقال، موز و اسفناج اضافه کنید.

خشک شدن پوست
خشک شدن پوست نشانه کمبود ویتامین E در بدن است. بنابراین، در این حالت شما باید سبزی، روغن، خشکبار و ماهی بیش‌تری مصرف کنید.

تمایل به خوراکی‌های شیرین
اگر ناگهان تمایل عمیقی به خوردن خوراکی‌های شیرین پیدا کردید به این معناست که احتمالا از استرس، افسردگی یا خستگی‌ مفرط رنج می‌برید. بدن شما نیاز به گلوکز دارد. در این حالت خود را مجبور به خوردن خوراکی‌های شیرین کنید و اگر می‌خواهید چاق نشوید بهتر است شکلات تلخ یا عسل مصرف کنید.

تمایل به خوردن یخ
اگر تمایل شدیدی به خوردن یخ دارید احتمالا از آنمی یا کمبود آهن رنج می‌برید. بهترین منبع‌ آهن موادی همچون گوشت گاو و تخم مرغ است. با این حال، اگر کمبود انرژی دارید و همچنان به خوردن یخ تمایل دارید بهتر است با یک پزشک مشورت کنید.

خون‌ریزی لثه
خون‌ریزی ناگهانی یا مداوم لثه هنگام مسواک زدن نشانه آشکاری از کمبود ویتامین C در بدن است. برای حل این کمبود این مواد را وارد رژیم غذایی خود کنید: میوه‌های خانواده مرکبات، اسفناج، فلفل دلمه‌ای سبز و قرمز، گوجه فرنگی، کلم، گل کلم و کلم بروکلی.

مو و ناخن شکننده
اگر ناخن‌ها و موهای شما حالتی شکننده دارند احتمالا بدن شما از کمبود ویتامین B رنج می‌برد. در این حالت بهتر است شیر بیش‌تر مصرف کنید و قارچ را به رژیم غذایی خود اضافه کنید.

وجود حلقه اطراف عنبیه چشم
چنین حلقه‌هایی در افراد بالای ۵۰ سال دیده می‌شوند و این مورد مسئله‌ای طبیعی است. با این حال، اگر این حلقه‌ها در دوران جوانی پدیدار شدند، یعنی میزان کلسترول بدن شما بالاست. در این حالت حتما باید با یک پزشک مشورت کنید.

منبع: ویدیوآل