سید طیب طه زاده : سخنی با منتخبین شورای اسلامی شهرستان پیرانشهر

 سخنی با منتخبین پنچمین دوره‌ی شورای اسلامی شهرستان پیرانشهر سید طیب طه زاده ضمن عرض خسته نباشید به شهردار گرامی و اعضای محترم شورای اسلامی شهر در دروه‌ی چهارم، انتخاب شما منتخبان دورِ جدید شورای اسلامی را به عنوان خادمانِ مردم که تجلی اراده‌ی مردمی است تبریک می‌گویم و برایتان آرزوی موفقیت و سرافرازی در […]

 سخنی با منتخبین پنچمین دوره‌ی شورای اسلامی شهرستان پیرانشهر

سید طیب طه زاده

ضمن عرض خسته نباشید به شهردار گرامی و اعضای محترم شورای اسلامی شهر در دروه‌ی چهارم، انتخاب شما منتخبان دورِ جدید شورای اسلامی را به عنوان خادمانِ مردم که تجلی اراده‌ی مردمی است تبریک می‌گویم و برایتان آرزوی موفقیت و سرافرازی در راه خدمتِ صادقانه به ملت عزیز پیرانشهر را از درگاه خداوند منان خواهان و خواستارم.
هیاهوهای زودگذرِ زمان ثبت‌نام و ایام بررسی صلاحیت کاندیداها قبل از شروع تبلیغات و اوج این هیجانات در هفت روز تبلیغات، به پایان رسید و از اراده‌ی مردم و دل صندوق‌های آرا، شورای شهر دوره‌ی پنجم شکل گرفت. عزم مردم برای تغییر، این‌بار اما متفاوت‌تر از دوره‌های قبل بود و این مشارکتِ متفاوت، گامی صرف به قصد توسعه و پیشرفت و آبادانی شهرمان بود. این انتخاب‌ها و این ایجاد تحول صددرصدی توسط مردم در بدنه‌ی شورای شهر فقط یک انتخاب و یک تغییر ساده نبود! این حضور مقتدرانه، گویای نارضایتی از عدمِ توسعه‌ی زیر ساخت‌های شهری بود و ندای مردم تا با اعتمادی برخواسته از مانورهای تبلیغاتیتان بار دوشتان را سنگین‌تر کنند و تجدید دیداری داشته باشند با اعضای محترم شورای فعلی تا یادشان بیاورند که با آرای همین مردم به کرسی‌های شورا جلوس کرده‌اند. خواستند این بار اما هوشمندانه‌تر عمل کنند و با این حضور و این تغییر، در آنِ خوشامدگویی و نه در زمان بدرقه، به شما هم تلنگری زده باشند. تقریبا در ٣ ماه تبلیغات رسمی و غیررسمی که به صورت خانه‌به‌خانه و جولان در فضاهای مجازی بود سخنانتان را شنیدیم. سیبلی به وسعت ٩ شورا و ١ شهردار در اختیارتان بود و بی‌محابا و به پشتوانه‌ی اعتمادِ مردمی تیرهای کلامتان را با چشمانی باز و گاه‌گداری با چشمانِ بسته به سینه‌ی سیبلتان رها کردید و ما، در جایگاه مخاطب، در بیشتر این قدرت‌نمایی‌ها، نه بخاطر دشمنی با شوراها و شهردار فعلی بلکه برای پیشرفت و آبادانی شهرمان مشوقتان بودیم. اما زنهار! به هوش باشید که به این تشویق‌های سرمستانه چنان دل نبندید که سرخوشیش شما را از انجام صادقانه و خالصانه‌ی وظایف و ادای دینتان به این مردم نجیب و شریف بازدارد.
اعضای محترم شورا، اولین و مهمترین وظیفه‌ی شما انتخاب شهردار است، سوالی که در ایام تبلیغات انتخاباتی بارها به طرق گوناگون مطرح شد و شما آگاهانه از پاسخگویی به این خواست به حقِ ولی نعمتانتان پرهیز کردید. یادتان باشد این پشت‌گوش انداختن‌ها و طفره رفتن‌ها فقط برای آن ایام بود و مردم برآنند در این دوره، تا آخرین روز کاریتان در جایگاه شورای شهر قاطعانه پیگیر ریز و درشت امور شهری باشند. آگاه باشید! در انجام اولین وظیفه‌تان دقت کنید، وسواس بخرج دهید. نجواهای ناخوشایندی از دل مردم به گوش می رسد و این زمزمه‌ها منِ شهروندِ ساده را دل‌نگران می‌کند و صد‌ البته زیبنده‌ی این جایگاه هم نیست! بحث از اشخاصی است که نه تخصص دارند و نه تجربه، اگر هم اندک تجربه‌ای در کارنامه دارند متاسفانه سیاه است و مکدر! اسم‌هایی که بیشتر بجای اینکه ابرازِ وجودی داشته باشند در پشت اشخاصِ دیگری سنگر گرفته‌اند!!!
منتخبینِ محترمِ مردم
مواظب باشید! پالس‌هایی که از طرفِ شما به مردم در حال مخابره است متاسفانه مثبت نیست!
این گمانِ بد را که مردم حس می کنند همسنگرشان نیستید را از آنها دور کنید که تاریخ ثابت کرده است در سنگرِ مقابلِ مردم بودن را عاقبتی خوش نیست…
شهردار محترم با تنفیضِ کامل اختیارات از طرف شما، نمادِ آینده‌ی شورای شهر و شما نماد و سمبلِ اراده‌ی این مردم فرهیخته و قهرمان هستید..
مردم شهرمان از منتخبانشان انتظار دارند که انعکاس صدایشان را در انتخابِ شهردار، در قبای نماینده و نمادِ شورا، چنان مشاهده کنند که لایق مجموعا ٢٩٠٠٠ هزار رای ماخوذه‌ی شما باشد.
و اما کلامِ آخر
چنین انتظار می‌رود که با انتخابِ دقیق و انجامِ کارشناسانه‌ی اولین وظیفه‌تان به نحو احسنت، اعتمادِ ملی را شایسته پاسخ دهید تا مردم پشتیبانِ قوی شما تا پایان رسالتتان در شورای شهر باشند..

 سید طیب طه زاده فعال سیاسی، معاون اقوام و مذاهب حزب اعتدال و توسعه و عضو شورای استانی حزب اعتدال وتوسعه استان آذربایجان غربی

 

لینک کوتاه: https://piranshahrrudaw.ir/?p=1306