سریاس صادقی تروریست انتحاری مرقد امام اهل غرب کشور است

سریاس صادقی تروریست انتحاری مرقد امام(ره) از سه سال قبل در مناطق غربی ایران به تبلیغ برای گروه تکفیری داعش می‌پرداخته است. به گزارش پیرانشهر رووداو و به نقل از خبرگزاری ابنا صفحه‌ای در فیسبوک به نام یکی از عوامل حمله های تروریستی به تهران وجود دارد. عکس صاحب این صفحه با فردی که وزارت […]

سریاس صادقی تروریست انتحاری مرقد امام(ره) از سه سال قبل در مناطق غربی ایران به تبلیغ برای گروه تکفیری داعش می‌پرداخته است.

به گزارش پیرانشهر رووداو و به نقل از خبرگزاری ابنا صفحه‌ای در فیسبوک به نام یکی از عوامل حمله های تروریستی به تهران وجود دارد. عکس صاحب این صفحه با فردی که وزارت اطلاعات او را «سریاس» معرفی کرده همخوان است. صفحه هم به نام «سریاس صادقی» است و به نظر می‌رسد او از ماه می سال ۲۰۱۵ در فیسبوک حضور داشته است.

در لیست ۱۱۰ نفره دوستان سریاس در فیسبوک چهره های مختلف و متفاوتی دیده می شوند. از پروفایل یک زن بدون حجاب که خود را ساکن مسکو معرفی کرده است تا پروفایلی با عکس صدام حسین یا زنی با روبنده که محل زندگی خود را اوتاوای کانادا نوشته است.

در بخش عمومی صفحه او البته فعالیت خاص و چشمگیری دیده نمی شود اما این امکان و احتمال وجود دارد که او تنها در دایره محدود به دوستانش فعالیت می‌کرده است.

در پست اولی که در صفحه او نمایان است، عکسی از خودش دیده می شود که روی پا نشسته و در یک پیراهن ورزشی سفید آستین کوتاه با مارک آدیداس، به دوربین لبخند می‌زند.

سریاس صادقی

سریاس صادقی

پست دوم او نقل قولی از خلیفه سوم است.

پست سوم تکرار پست اول اوست و بعد در دو پست پیاپی دو عکس یکسان از یک پسر خردسال دیده می شود که ممکن است فرزند او باشد.

آخرین پستی هم که در قالب پست های عمومی دیده می شود عکس دیگری از خود اوست در لباسی ضخیم تر با نوشته‌ای لاتین و تاریخ ۲۰۰۹-۲۰۱۰. او در این عکس ایستاده و همچنان لبخند می‌زند.

سریاس صادقی تروریست

سریاس صادقی 

نام سریاس صادقی اما علاوه بر فیسبوک او در جای دیگری هم آمده است.

در گزارشی که فارس آن را منتشر کرده است، از این فرد به عنوان یکی از مبلغان گروه تروریستی داعش نام برده شده است.

در این گزارش که بخشی از آن درباره تبلیغ داعش در مناطق غربی ایران است آمده که افرادی از جمله سریاس صادقی بعد از نماز مغرب به‌ صورت محرمانه‌ و دور از چشم مردم به‌ تبلیغ داعش می‌پردازند

لازم به ذکر است که گروهک تروریستی تکفیری داعش در برخی از مناطق ایران با سواستفاده از باورهای دینی برخی افراد و فریفتن آن ها، این افراد را جذب و برای عملیات تروریستی و خرابکارانه آموزش می دهد. البته با وجود تعداد زیادی سنی در ایران این گروهک تکفیری تروریستی نتوانسته یارگیری مورد نظر خود را داشته باشد و این گروهک در میان عامه مردم منفور و به عنوان تروریست شناخته شده است و در حادثه تروریستی تهران تمام علما و مردم سنی ایران این حادثه را محکوم کرده و همبستگی خود را با مردم تهران و خانواده شهیدان و زخمیان این حادثه اعلام کردند.