احزاب کرد عراق با اجرای همه پرسی استقلال کردستان موافقت کردند

احزاب سیاسی کرد عراق به جز «گوران» و «کومل» با اجرای همه پرسی استقلال منطقه کردستان در ۲۵ ماه سپتامبر آینده موافقت کردند. به گزارش پیرانشهر رووداو و به نقل از خبرگزاری فارس، احزاب سیاسی کرد عراق با اجرای همه پرسی استقلال منطقه کردستان در ماه سپتامبر موافقت کردند.   شبکه الجزیره با اعلام این […]

احزاب سیاسی کرد عراق به جز «گوران» و «کومل» با اجرای همه پرسی استقلال منطقه کردستان در ۲۵ ماه سپتامبر آینده موافقت کردند.

به گزارش پیرانشهر رووداو و به نقل از خبرگزاری فارس، احزاب سیاسی کرد عراق با اجرای همه پرسی استقلال منطقه کردستان در ماه سپتامبر موافقت کردند.

 

شبکه الجزیره با اعلام این خبر، گزارش داد که احزاب سیاسی کرد عراق به توافق رسیده‌اند که روز ۲۵ سپتامبر (۳ مهر) همه پرسی استقلال منطقه کردستان عراق از این کشور را برگزار شود.

 

فؤاد عثمان، سخنگوی سابق وزارت امور شهدا منطقه کردستان عراق گفت: که بین مسعودی بارزانی، رئیس این منطقه و احزاب سیاسی کرد بر سر اجرای این همه پرسی به توافق رسیده‌اند.

 

عثمان تصریح کرد که این نشست بدون حزب تغییر (گوران) به ریاست نوشیروان مصطفی و حزب اسلامگرایی کردستان صورت گرفته است و دو حزب مذکور این نشست را تحریم کرده بودند.

 

به گفته وی، احزاب کرد منطقه کردستان همچنین به توافق رسیدند که ماه نوامبر انتخابات پارلمانی و ریاست منطقه کردستان برگزار شود.

دولت مرکزی عراق، حزب گوران و جماعت اسلامی کردستان (کومل) با اجرای همه پرسی استقلال کردستان مخالف است.