پیام تبریک نماینده پیرانشهر و سردشت و مسولین پیرانشهر به مناسبت عیدسعیدقربان

پیام دکتر خضری به مناسبت فرا رسیدن عید قربان

«عید قربان عید پاک ترین عیدها است عید سر سپردگی و بندگی است. عید برآمدن انسان از خاکسترهای خویشتن خویش است. عید قربان عید نزدیک شدن دلهایی است که به قرب الهی رسیده اند. عید قربان عید برآمدن روزی نو و انسانی نو است.
فرارسیدن عید سعید قربان روز تجلی کمال انسانی و رسیدن انسان به سر منزل مقصود را به عموم مسلمانان جهان ،ملت شریف ایران و مردم نجیب کرد زبان بخصوص اهالی بزرگوار شهرستانهای پیرانشهر و سردشت تبریک و تهنیت عرض می نمایم.»
دکتر رسول خضری
نماینده مردم شریف و فرهیخته شهرستانهای پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی

 

 

مهندس انور سعیدی شهردار پیرانشهر طی پیامی عید سعید قربان را به همه مسلمانان خاصه ملت ایران و مردم شهرستان پیرانشهر تبریک گفت.

“بسمه تعالی”

عید قربان، پاک ترین عیدها و عید سرسپردگی و بندگی خداوند متعال است و دارای منزلتی والا نزد عموم مسلمانان و یادآور آزمایش سخت و سنگین الهی از حضرت ابراهیم خلیل الله(ع) و دستور ذبح حضرت اسماعیل(ع) بوده است که برآمدن انسانی نو از خاکسترهای خویشتن خویش را نوید می دهد.
عید قربان، یادآور زیباترین اطاعت بنده از خداوند بلند مرتبه ای است که در پس هر فرمان، نکته تربیتی نهفته است. نکته عید قربان هم خضوع و تسلیم در مقابل پروردگار عالم است.
عید قربان ، حال و هوای شهدای منا را دارد و معطر به نام و یاد عزیزانی است که با بی‌تدبیری آل‌سعود، جان به جان آفرین تسلیم کردند.
اینجانب ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهدای مظلوم حادثه منا ، فرا رسیدن باشکوه ترین جلوه بندگی و ایثار را به رهبر معظم انقلاب اسلامی ، رئیس جمهور محترم، همه مسئولان و دولتمردان نظام، بویژه به مردم شریف و متدین شهرستان پیرانشهر  تبریک و تهنیت عرض نموده و از پیشگاه خالق هستی سعادت، سلامتی و رستگاری را برای همگان و اقتدار و سربلندی روزافزون را برای ملت شریف ایران و جهان اسلام در سایه وحدت و برادری مسئلت می نمایم.

انور سعیدی _ شهردار پیرانشهر

 

 

‍  پیام تبریک بخشدار مرکزی پیرانشهر به مناسبت عید قربان

“بسم الله الرحمن الرحیم”

عید قربان،عید بندگی و فرمانبرداری از فرامین حضرت حق و عید ایثار،تزکیه،ذبح نفس و تسلیم محض در برابر معبود یکتا و وارستگی از همه قید و بندهاست.

این عید ،قربانی کردن در راه خدا، شکوفا شدن روح ایثار و نشان دادن میزان عشق و قرب به منبع لایزال الهی و تقواست.

اینجانب فرصت را مغتنم شمرده ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای منا ، فرا رسیدن با شکوه ترین جلوه بندگی و ایثار را به اهالی متدین بخش مرکزی و لاجان پیرانشهر تبریک و تهنیت عرض می نمایم و از پیشگاه با عظمت پروردگار بی همتا،سعادت، سلامتی، رستگاری را برای همگان و اقتدار و سربلندی روز افزون را برای همه شهروندان عزیز در سایه وحدت و برادری مسئلت دارم.

حسین بالقچی – بخشدار مرکزی پیرانشهر

 

‍ پیام تبریک بخشدار لاجان به مناسبت عید خجسته قربان

بسم الله الرحمن الرحیم

ﻋﯿﺪ ﻗﺮﺑﺎﻥ ﭘﯿﺎﻣﯽ است ﺍﺯ ﺳﻮﯼ ﺧﺎﻟﻖ ﻣﺘﻌﺎﻝ ﮐﻪ ﺑﺮ ﺍﺳﺎﺱ ﺁن،ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺑﺎ ﺩﻝ ﺑﺮﯾﺪﻥ ﺍﺯ ﺩﻧﯿﺎ ﻭ ﺩﻝ ﺳﭙﺮﺩﻥ ﺑﻪ ﻓرامین ﺣﻀﺮﺕ ﺩﻭﺳﺖ،ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﺪ ﺑﻪ ﻋﺎﻟﯽ ﺗﺮﯾﻦ ﺩﺭﺟﺎﺕ ﮐﻪ ﻫﻤﺎﻥ ﻗﺮﺏ ﺍﻟﻬﯽ اﺳﺖ ﺩﺳﺖ ﯾﺎﺑﺪ. عید قربان از اعیاد بزرگ مسلمین  و روزی است که حق تعالی درهای مغفرت و رحمتش را بر بندگان خود می گشاید و بندگان خویش را به عبادت و طاعت خود فرا خوانده  و سفره های  وجود و احسان خود را گسترانیده  و شیطان در آن روز  خوار و حقیر تر و در خشم ناکترین  اوقات خواهد بود.
اینجانب عید سعید قربان، جشن شکوفایی ایمان و یقین را به تمامی مسلمانان جهان ، ملت شریف ایران ، مردم عزیز شهرستان پیرانشهر خصوصاً مردم نجیب و متدین بخش لاجان تبریک و تهنیت عرض می نمایم.
امید است در عَرفه با زدودن زنگار معصیت از قلب هایمان و در قربان با قربانی کردن همه نفسانیات و مَنیّات و تعلقات دنیوی، سر تسلیم در مقابل عزم و اراده الهی فرود آوریم و با اخلاص تمام، در کسب توفیقات الهی موفق و مؤید باشیم.

مهران ابراهیمی
بخشدار لاجان

برای اشتراک این مطلب در تلگرام کلیک کنید
http://piranshahrrudaw.ir/?p=3271


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 1 =