سردخانه

مجوز تاسیس سردخانه در آذربایجان غربی صادر نمی‌شود

رئیس صنایع کشاورزی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: مجوز تاسیس سردخانه در مناطق مختلف آذربایجان غربی صادر نمی‌شود.

به گزارش پیرانشهر رووداو به نقل از پرویز تومرایی اظهار کرد: ۳۲۷ واحد سردخانه‌ در آذربایجان غربی وجود دارد که ظرفیت ذخیره‌سازی و نگهداری بالای ۹۰۰ هزار تن انواع محصولات باغداری، میوه‌های تابستانی و میوه‌جات اعم از سیب، انگور و میوه هسته‌دار را به صورت محدود یا درازمدت تا ۶ ماه دارند.

این مسئول به صدور جواز تاسیس برای راه‌اندازی سردخانه اشاره کرد و گفت: ۸۴ واحد از این تعداد ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ظرفیت آنها بالای ۲۶۰ هزار تن است ولی واحدهایی که زیر ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند بالای ۲۸۰ واحد بوده و ظرفیت آنها بیش از ۸۶۰ هزار تن است.

رئیس صنایع کشاورزی جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با بیان اینکه سردخانه‌های استان ما جزو سردخانه‌های نخست کشور هستند، گفت: میزان تناژ تولید سیب در استان به معنای واقعی کلمه بالا بوده و بیش از ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تن است در حالی که تولید سیب در استان همجوار ۴۰۰ هزار تن می‌باشد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر استان ما از نظر سردخانه در حالت اشباع بوده و مجوز برای راه‌اندازی سردخانه جدید صادر نمی‌شود، بیان کرد: با توجه به وضعیت موجود مجوز تاسیس سردخانه صادر نمی‌شود همچنین درباره واحد تولیدی خوراک دام و طیور شرایط به این منوال بوده و نیاز استان در حال حاضر تامین می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: آذربایجان غربی از نظر تولید محصولات کشاورزی در وضعیت مطلوبی قرار دارد بنابراین صنایع تبدیلی و تکمیلی پرسودترین بخش می‌باشد که از فعالان این عرصه حمایت می‌شود.

برای اشتراک این مطلب در تلگرام کلیک کنید
http://piranshahrrudaw.ir/?p=2961


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − نه =