بایزید نیکبەخت بایزید نیکبخت پلنگ برفی

بایزید نیکبخت یک گام تا کسب عنوان پلنگ برفی فاصله دارد

بایزید نیکبخت کوهنورد پیرانشهری با صعود به قله ۷۰۱۰ متری خانتنگری با فتح یک قله دیگر عنوان پلنگ برفی را ازآن خود می کند.

حاج بایزید نیکبخت در مصاحبه اختصاصی خود با پیرانشهر رووداو اعلام کردند: گروە شاخوانان کوردستان متشکل از ۵نفر آقایان بایزیدنیکبخت (پیرانشهر)، حسین محمدی (بانه)، فوادبهمنی (سنندج)، منصور عزیزی و سیدکمال حسینی (بوکان) درتاریخ ۱۱تیرماه برای صعود قله ۷۰۱۰متری خانتنگری از سلسله جبال تیان شان درکشور قرقیزستان راهی بیشکک پایتخت این کشورشدند. پس از انجام چندبار فعالیت هم هوایی در بیسکمپ و کمپ یک نهایتاً درتاریخ ۲۴ تیراقدام به پروسه فعالیت صعودنموده و تا ۲۹ تیر در کمپ های یک تا ۳ اقامت کردند. روز ۲۹ تیرماه سه تن از همنوردان به علت بیماری و پیشگیری از تشدید آن به بیسکمپ برگشتند و به عنوان تیم پشتیبان و حمایت معنوی بقیه اعضا پرداختند. دو نفر دیگر با تحمل سختی ارتفاع ۲ روز دیگر در کمپ سه تحمل کرده نهایتاً ۳۱ تیر ساعت ۳صبح پس از پشت سر گذاشتن تمام موانع و سختی ها سرانجام ساعت ۶ عصر بالمس قله برگ زرین دیگری به تاریخ کوهنوردی کوردستان اضافه کردند. قله خانتنگری در زمره قله های پلنگ برفی است که شامل ۵ قله لنین، کورژونویسکایا، سامانی، خانتنگری و پوپدا می باشد هرکس بتواند این پنج قله رافتح نماید از طرف کشور روسیه به اخذ دیپلم یا مدال پلنگ برفی این کشور نایل می گردد. تاکنون از اعضای شرکت کننده دراین برنامه آقایان

۱- سیدکمال حسینی قله لنین
۲- فوادبهمنی قلل لنین،کورژونویسکایا
۳- حسین محمدی قلل: کورژونویسکایا، سامانی ، خانتنگری
۴- بایزیدنیکبخت: قلل لنین،سامانی، کورژونویسکایا ، خانتنگری رافتح کرده اند.

براساس این گزارش بایزید نیکبخت کوهنورد پیرانشهری در صورت فتح قله پوپدا افتخار کسب عنوان پلنگ برفی را پیدا خواهد کرد.

 

در پایان این مصاحبه آقای بایزید نیکبخت به خانواده ورزش پیرانشهر و خانواده مرحوم متین بادپا به خاطر درگذشت نونهال فوتبالیست خود تسلیت گفتند.

برای اشتراک این مطلب در تلگرام کلیک کنید
http://piranshahrrudaw.ir/?p=1988


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + شانزده =