گاز رسانی روستاهای آذربایجان غربی

گاز رسانی روستاهای آذربایجان غربی بالای ۲۰ خانوار انجام می شود

 مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی در خصوص گاز رسانی روستاهای آذربایجان غربی گفت: تا پایان دولت دوازدهم تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان از نعمت گاز بهره مند می شود.

به گزارش پیرانشهر رووداو و به نقل از ایرنا علیرضا شیخی روز شنبه گفت با اعلام اینکه ضریب نفوذ گاز طبیعی در بخش خانوار روستایی آذربایجان غربی ۴۷ درصد است، اظهار کرد: تا پایان سال ٩٢ به ٣۵١ روستای این استان گازرسانی شده بود اما در زمان حاضر ۶۱۵ روستای این استان از نعمت گاز بهره مند است.
وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۴۹۰ روستا نیز تحت عملیات گازرسانی قرار دارد، ادامه داد: با اتمام طرح های در حال اجرا ضریب نفوذ گاز در این استان از ۳۳ درصد (پایان سال ۹۲) به ۶٢ درصد افزایش می‌یابد.
وی با اشاره به بهره مندی ۹۹ درصدی خانوار شهری از نعمت گاز طبیعی تصریح کرد: ۳۶ شهر این استان به شبکه گازرسانی کشور متصل است.
مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان غربی با بیان اینکه تاکنون ۱۰ هزار و ۶۴۸ کیلومتر شبکه گاز طبیعی و خط انتقال در استان اجرا شده است، گفت: میزان اجرای شبکه گاز از ابتدای سال نیز ۲۲۰ کیلومتر برآورد می شود.
وی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴ هزار و ۶۹۵ انشعاب جدید در آذربایجان غربی استان نصب شده که بیش از سه هزار و ۲۵۰ انشعاب آن مربوط به اردیبهشت ماه است.
وی اضافه کرد: ۸۲۵ هزار و ۴۶۰ اشتراک در این استان به شبکه گاز طبیعی متصل است.
به گزارش ایرنا، گازرسانی به روستاهای بالای ٢٠ خانوار کشور با هدف محرومیت زدایی از روستاها، افزایش رفاه عمومی، جلوگیری از مهاجرت به شهرها و اشتغال‌زایی به عنوان یکی از برنامه‌های راهبردی وزارت نفت دولت یازدهم در دستور کار قرار گرفت و این مهم در دولت دوازدهم نیز ادامه می یابد.

گاز رسانی روستاهای آذربایجان غربی

برای اشتراک این مطلب در تلگرام کلیک کنید
http://piranshahrrudaw.ir/?p=1926


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − دو =