متصرفان اراضی رودخانه ها

هشدار شرکت آب منطقه آذربایجان غربی به متصرفان اراضی بستر رودخانه ها

شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی با صدور اصلاعیه ای اعلام کرد که نسبت به تخلیه و قلع و قمع تصرفات و اعاده به وضع سابق در اراضی بستر رودخانه ها ، مسیل ها ، انهار طبیعی و حریم دریاچه سدها اقدام می کند.

به گزارش پیرانشهر رووداو، متن این اطلاعیه در خصوص متصرفان اراضی رودخانه ها به شرح زیر است:
بدینوسیله به اطلاع می رساند به استناد اصل ۴۵ قانون اساسی و مفاد قانون توزیع عادلانه آب، اراضی بستر رود خانه ها ، مسیل ها ، انهار طبیعی و حریم دریاچه سدها ثروت عمومی بوده و هرگونه دخل و تصرف و ساخت و ساز و احداث باغ در آنها ممنوع می باشد .
در صورت تخلف چون این عمل غیر مجاز بوده و باعث تشدید خسارات جانی و مالی ناشی از وقوع سیل میگردد ، لذا شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی در اجرای تبصره ۴ ماده ۲ قانون توزیع عادلانه آب نسبت به تخلیه و قلع و قمع تصرفات و اعاده به وضع سابق اقدام و متخلفین ضمن جبران هزینه ها و خسارات مربوطه تحت پیگرد قانونی خواهد گرفت. بنابراین ضروری است قبل از هرگونه فعالیت و انجام معامله زمین در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها انهار طبیعی و حریم دریاچه سد ها مراتب از منابع آب شهرستان های مربوطه استعلام گردد ضمنا به استناد تبصره ۱۳ آئین نامه مربوط به بستر و حریم رودخانه ها ، وزارتخانه ها ، موسسات و شرکتهای وابسته به دولت ، شهرداری ها و همچنین سازمان ها و نهادهای وابسته به دولت مکلفند قبل از اجرای طرح های مربوط به خود و صدور پروانه لازم بستر و حریم رودخانه ها را استعلام نمایند متخلفان از این ماده طبق مقررات موضوعه تعقیب و مجازات خواهند شد .
شر کت آب منطقه ای آذربایجان غربی مدیریت رودخانه ها و سواحل

لازم به ذکر است متصرفان اراضی رودخانه ها بخش عظیمی از اراضی حاشیه رودخانه ها را تصرف و با ویلاسازی و … اقدام به تخریب کرده اند.

برای اشتراک این مطلب در تلگرام کلیک کنید
http://piranshahrrudaw.ir/?p=1292


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × چهار =